ZAVÁŽÍME PRAHU A BLÍZKÉ OKOLÍ. VŠE NA MAPĚ ROZVOZU.

Farmářské vepřové maso

10 položek celkem
polévka (21)
Farmářský T - bon
Momentálně nedostupné
99 Kč / ks

Cena je cca...

129
polévka (22)
99 Kč / ks

Cena je cca...

79
šablona farmář (20)
139 Kč / kg

Cena za 1 kg...

82
šablona farmář (18)
Farmářská kýta - ořech
Momentálně nedostupné
169 Kč / kg

Cena za 1 kg...

1224
šablona farmář (15)
169 Kč / kg

Cena za 1 kg...

1225
šablona farmář (16)
Farmářská kýta - vrchní šál
Momentálně nedostupné
179 Kč / kg

Cena za 1 kg...

1226
šablona farmář (17)
Farmářská kýta - spodní šál
Momentálně nedostupné
159 Kč / kg

Cena za 1 kg...

1227
Farmářská krkovice
Farmářská krkovice
Momentálně nedostupné
od 189 Kč / kg

Cena za 1 kg...

1229/S K
šablona farmář (19)
od 179 Kč / kg

Cena za 1 kg...

1231/S K
šablona farmář (12)
od 149 Kč / kg

Cena za 1 kg...

1233/S K

Naše prasata chováme v přirozeném prostředí na naší farmě. Výkrm se provádí především vlastní rostlinnou produkcí, nepoužívají se žádná průmyslově zpracovaná krmiva a doplňky. Používáme krmné směsi z vlastní produkce s důrazem na vyvážené složení stravy. Při dokrmování nechybí pivovarské mláto.  Jemné maso máslové konzistence a krásného mramorování je výsledkem poctivého výkrmu a té nejlepší péče v chlívku na podestýlce s možností volného výběhu. Výkrm probíhá o dva měsíce déle než je běžné u velkovýkrmen. Snažíme se o optimální poměr masa a tuku, protože tuk je nositelem chuti.

Vepřové maso z tohoto chovu v jiném řeznictví nenajdete. A protože i vepřové maso je nejlepší vyzrálé, necháváme jej po porážce 4 – 7 dnů vyvěsit.

Farmářské prase je v nákupu dražší za kilogram, ale protože prakticky neobsahuje vodu v mase je vlastně cenově na úrovni běžných prasat. Po tepelné úpravě s minimální ztrátou.

Něco o našich plemenech

Bílé ušlechtilé - matka je mateřské plemeno původem z Anglie, kde vzniklo na základě křížení několika kontinentálních i mimokontinentálních prasat. Koncem 18. století se dovážela čínská, siamská, neapolská a portugalská prasata pro zlepšení ranosti a tučnivosti.

Duroc - otec má lepší parametry v reprodukci než ostatní otcovská plemena prasat. Vyznačuje se dobrou růstovou schopností a tvorbou svaloviny. U tohoto plemene je možno vykrmovat zvířata do vyšších porážkových hmotností, aniž by došlo k zhoršení kvality masa.

Plemeno Duroc vzniklo v USA. Vyšlechtěno bylo z původních červených prasat křížením s červenými guinejskými, španělskými a portugalskými prasaty.
Toto plemeno vzniklo kolem roku 1860.